Vishay Thin Film PHP00805E7683BBT1
PHP00805E7683BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E7683BBT1
Brief Description
RES SMD 768K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E7683BBT1.pdf
Availability of PHP00805E7683BBT1
QUANTITY
PHP00805E7683BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E7683BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E7683BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E7683BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E7683BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E7683BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E7683BBT1
JUMPER-H2788TR/C2065A/H2788TR 5" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 442 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 384K FLASH 64WLCSP datasheet.pdf
VLUSCN RCVR 18.90" METAL CONN datasheet.pdf