Vishay Thin Film PHP00805E8450BBT1
PHP00805E8450BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E8450BBT1
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E8450BBT1.pdf
Availability of PHP00805E8450BBT1
QUANTITY
PHP00805E8450BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E8450BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E8450BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E8450BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E8450BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E8450BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E8450BBT1
IC SWITCH BUS 16BIT FET 48-TVSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 12PF 10V 0402 datasheet.pdf
CAP POLYMER 2.2UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
SUB-LENS TRIPLE SPOT WIDE HL16 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf