Vishay Thin Film PHP00805E94R2BST1
PHP00805E94R2BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E94R2BST1
Brief Description
RES SMD 94.2 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E94R2BST1.pdf
Availability of PHP00805E94R2BST1
QUANTITY
PHP00805E94R2BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E94R2BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E94R2BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)94.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E94R2BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E94R2BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E94R2BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E94R2BST1
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BUMPER SQUARE 0.5"L X 0.5"W CLR datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.2PF 10V 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.4K OHM 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 330 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIGITAL INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 70A DO5 datasheet.pdf