Vishay Thin Film PHP00805E9533BBT1
PHP00805E9533BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E9533BBT1
Brief Description
RES SMD 953K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E9533BBT1.pdf
Availability of PHP00805E9533BBT1
QUANTITY
PHP00805E9533BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E9533BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E9533BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E9533BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E9533BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E9533BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E9533BBT1
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 240 OHM 1506 datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 12-16AWG YLW datasheet.pdf
C/A 2.0MM 62.5/125 LC-SC 15M datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf