Vishay Thin Film PHP00805H1020BST1
PHP00805H1020BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1020BST1
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1020BST1.pdf
Availability of PHP00805H1020BST1
QUANTITY
PHP00805H1020BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1020BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1020BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1020BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1020BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1020BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H1020BST1
LAMINATE HARD DISSP 4X8' BEIGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG FH 160POS .050 VERT datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED TO236-3 SMD datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf