Vishay Thin Film PHP00805H1291BST1
PHP00805H1291BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1291BST1
Brief Description
RES SMD 1.29K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1291BST1.pdf
Availability of PHP00805H1291BST1
QUANTITY
PHP00805H1291BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1291BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1291BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.29k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1291BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1291BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1291BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H1291BST1
TVS DIODE 15.3VWM 25.5VC AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR UNDERVOLTAGE 8SOIC datasheet.pdf
IC 12-BIT GEN/CHKER 28PLCC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0603 datasheet.pdf
IC OCTUPLE DAC 6BIT 12V 16-SOIC datasheet.pdf
LED GREEN/ORG CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES 126K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
E-BRACKET datasheet.pdf
FIXED IND 510NH 545MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf