Vishay Thin Film PHP00805H1402BST1
PHP00805H1402BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1402BST1
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1402BST1.pdf
Availability of PHP00805H1402BST1
QUANTITY
PHP00805H1402BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1402BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1402BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1402BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1402BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1402BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H1402BST1
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 3W STRIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5/1.8/1.2V 16LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC DO41 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf