Vishay Thin Film PHP00805H1450BBT1
PHP00805H1450BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1450BBT1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 145 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1450BBT1.pdf
Availability of PHP00805H1450BBT1
QUANTITY
PHP00805H1450BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1450BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1450BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPHP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)145
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1450BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1450BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1450BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H1450BBT1
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC MMIC AMP 1.8/1.9/2.1GHZ MTP6 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.4A 84 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY SSR AC 40A 480VAC PNL MNT datasheet.pdf
IC HDSL FRONT END 48-SSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.3V 2A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
POT 250 OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf