Vishay/Vitramon VJ0603D220GXAAJ
VJ0603D220GXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220GXAAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220GXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D220GXAAJ
QUANTITY
VJ0603D220GXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220GXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220GXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220GXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220GXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220GXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220GXAAJ
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 10V 2A TO-92L datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR20H/AE20M/HSR20H datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf