Vishay Thin Film PHP00805H1622BST1
PHP00805H1622BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1622BST1
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1622BST1.pdf
Availability of PHP00805H1622BST1
QUANTITY
PHP00805H1622BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1622BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1622BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1622BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1622BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1622BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H1622BST1
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 3.3/5V 10-MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC SO 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 1.5A 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
BOARD DEMO PIC KIT LOW PIN COUNT datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 16 OUT 24V datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf