Vishay Thin Film PHP00805H2000BST1
PHP00805H2000BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H2000BST1
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H2000BST1.pdf
Availability of PHP00805H2000BST1
QUANTITY
PHP00805H2000BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H2000BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H2000BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H2000BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H2000BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H2000BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H2000BST1
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER ADJ 16-SOIC datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 8.5"LX6.72"W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 960MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROCESS METER 4-50MA LCD PNL MT datasheet.pdf
FIBER DOME CLOSURE 547.8X255MM datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 4.7K OHM 10% 0805 datasheet.pdf