Vishay Thin Film PHP00805H2132BBT1
PHP00805H2132BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H2132BBT1
Brief Description
RES SMD 21.3K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H2132BBT1.pdf
Availability of PHP00805H2132BBT1
QUANTITY
PHP00805H2132BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H2132BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H2132BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H2132BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H2132BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H2132BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H2132BBT1
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X24 datasheet.pdf
GDT 230V 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf