Vishay Thin Film PHP00805H2262BST1
PHP00805H2262BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H2262BST1
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H2262BST1.pdf
Availability of PHP00805H2262BST1
QUANTITY
PHP00805H2262BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H2262BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H2262BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H2262BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H2262BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H2262BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H2262BST1
CABLE PRINTER IEEE1284 1.8M datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 WW datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1.2-20UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 50MA TO-92 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 1200W datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 70V 215MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf