Vishay Thin Film PHP00805H2430BST1
PHP00805H2430BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H2430BST1
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H2430BST1.pdf
Availability of PHP00805H2430BST1
QUANTITY
PHP00805H2430BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H2430BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H2430BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H2430BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H2430BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H2430BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H2430BST1
CONN HEADER 54POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 6.7A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR 50A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN CORD SET STRAIGHT 22AWG 2M datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 3 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf