Vishay Thin Film PHP00805H2612BST1
PHP00805H2612BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H2612BST1
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H2612BST1.pdf
Availability of PHP00805H2612BST1
QUANTITY
PHP00805H2612BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H2612BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H2612BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H2612BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H2612BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H2612BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H2612BST1
RES SMD 16 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
MARKER TIE WRAP MIN NAT 3.9" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
SW ROTARY DIP 8MM HEX R/A SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 0.65A SOT563 datasheet.pdf