Sumida Corporation CLS5D14NP-220NC
CLS5D14NP-220NC picture photo
Mfg. Part Number
CLS5D14NP-220NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 650MA 290 MOHM
Datasheet Download
CLS5D14NP-220NC.pdf
Availability of CLS5D14NP-220NC
QUANTITY
CLS5D14NP-220NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLS5D14NP-220NC
Internal Part NumberEIS-CLS5D14NP-220NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLS5D14
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±30%
Current Rating650mA
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)290 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.230" L x 0.230" W (5.85mm x 5.85mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)