Vishay Thin Film PHP00805H3120BST1
PHP00805H3120BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H3120BST1
Brief Description
RES SMD 312 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H3120BST1.pdf
Availability of PHP00805H3120BST1
QUANTITY
PHP00805H3120BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H3120BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H3120BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)312
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H3120BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H3120BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H3120BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H3120BST1
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
TERMINAL TURRET SINGLE .172" L datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 5.21MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf