Vishay Thin Film PHP00805H3570BST1
PHP00805H3570BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H3570BST1
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H3570BST1.pdf
Availability of PHP00805H3570BST1
QUANTITY
PHP00805H3570BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H3570BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H3570BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H3570BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H3570BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H3570BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H3570BST1
FUSE BOARD MNT 400MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 18A DIRECTFET datasheet.pdf
VARISTOR 351V 800A DISC 7MM datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7S RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 11A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 20POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 18POS THRUHL datasheet.pdf
CAP MICA 1000PF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf