Vishay Thin Film PHP00805H3921BST1
PHP00805H3921BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H3921BST1
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H3921BST1.pdf
Availability of PHP00805H3921BST1
QUANTITY
PHP00805H3921BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H3921BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H3921BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H3921BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H3921BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H3921BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H3921BST1
TRIMMER 10K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/15V 1.5A 8DIP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 1.3A SC70-6 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
PANEL STEEL 14.2X14.2" WHT datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 85POS GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf