Vishay Thin Film PHP00805H4320BBT1
PHP00805H4320BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H4320BBT1
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H4320BBT1.pdf
Availability of PHP00805H4320BBT1
QUANTITY
PHP00805H4320BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H4320BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H4320BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H4320BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H4320BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H4320BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H4320BBT1
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100' datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM 306.6VC SMB datasheet.pdf
ADAPTER BLUETOOTH USB DONGL IP68 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC 60VDC SMD datasheet.pdf
LED PANEL NEON YEL LONG CTLINDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf