Vishay Thin Film PHP00805H4421BST1
PHP00805H4421BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H4421BST1
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H4421BST1.pdf
Availability of PHP00805H4421BST1
QUANTITY
PHP00805H4421BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H4421BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H4421BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H4421BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H4421BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H4421BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H4421BST1
TRANS PNP 50V 0.15A SOT523 datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CAP THIN FILM 10PF 100V 0805 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 2S FIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
10000UF 400V 76X220MM 85C 10000H datasheet.pdf