Rohm Semiconductor MCH185CN104KK
MCH185CN104KK picture photo
Mfg. Part Number
MCH185CN104KK
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
MCH185CN104KK.pdf
Availability of MCH185CN104KK
QUANTITY
MCH185CN104KK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH185CN104KK
Internal Part NumberEIS-MCH185CN104KK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH185CN104KK
Related LinksMCH185, MCH185CN104KK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH185CN104KK Details Description
Related parts for MCH185CN104KK
IC DRIVER COAXIAL CABLE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 430PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD NO LED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf