Vishay Thin Film PHP00805H6491BST1
PHP00805H6491BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H6491BST1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H6491BST1.pdf
Availability of PHP00805H6491BST1
QUANTITY
PHP00805H6491BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H6491BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H6491BST1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPHP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H6491BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H6491BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H6491BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H6491BST1
FUSE PTC 2.1A 16V RESET AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 15A 32VDC BLADE datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLX 4:1/2:1 20TSSOP datasheet.pdf
C/A LC TO LC MM 2.0MM 7.08M datasheet.pdf
RES 105 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
47UF 200V 18X40 105C RAD datasheet.pdf