Vishay Thin Film PHP00805H6570BST1
PHP00805H6570BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H6570BST1
Brief Description
RES SMD 657 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H6570BST1.pdf
Availability of PHP00805H6570BST1
QUANTITY
PHP00805H6570BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H6570BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H6570BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)657
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H6570BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H6570BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H6570BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H6570BST1
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN SPADE SHORT 22-16AWG #10 datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONTACT PIN SOLDER CUP 16-20AWG datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP START/JOG datasheet.pdf
RES 255 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT ROOTENNA 15DBI 8" RTNC datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf