Vishay Thin Film PHP00805H6571BST1
PHP00805H6571BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H6571BST1
Brief Description
RES SMD 6.57K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H6571BST1.pdf
Availability of PHP00805H6571BST1
QUANTITY
PHP00805H6571BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H6571BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H6571BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H6571BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H6571BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H6571BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H6571BST1
Crystal 16.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 2W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CARD GUIDE 2.77" YELLOW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf