Vishay Thin Film PHP01206E3012BST5
PHP01206E3012BST5 picture photo
Mfg. Part Number
PHP01206E3012BST5
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1W 1206
Datasheet Download
PHP01206E3012BST5.pdf
Availability of PHP01206E3012BST5
QUANTITY
PHP01206E3012BST5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP01206E3012BST5
Internal Part NumberEIS-PHP01206E3012BST5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP01206E3012BST5
Related LinksPHP01206, PHP01206E3012BST5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP01206E3012BST5 Details Description
Related parts for PHP01206E3012BST5
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
KIT MASTER DEV MS KEYFOB 418MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M10 4-20 MA datasheet.pdf
IC PFC CTLR/PRECONVERTER 8-SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 250MA 3W datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A TO220 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf