Vishay Thin Film PHP02512E2001BST5
PHP02512E2001BST5 picture photo
Mfg. Part Number
PHP02512E2001BST5
Brief Description
RES SMD 2K OHM 0.1% 2.5W 2512
Datasheet Download
PHP02512E2001BST5.pdf
Availability of PHP02512E2001BST5
QUANTITY
PHP02512E2001BST5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP02512E2001BST5
Internal Part NumberEIS-PHP02512E2001BST5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2.5W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP02512E2001BST5
Related LinksPHP02512, PHP02512E2001BST5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP02512E2001BST5 Details Description
Related parts for PHP02512E2001BST5
IC REG SYNCH BUCK 5-BIT 20-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG COVER 25POS VERT OPEN datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC SO16 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
47UF 450V 16X31,5 datasheet.pdf