NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PHU101NQ03LT,127
PHU101NQ03LT,127 picture photo
Mfg. Part Number
PHU101NQ03LT,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 75A SOT533
Datasheet Download
PHU101NQ03LT,127.pdf
Availability of PHU101NQ03LT,127
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PHU101NQ03LT,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHU101NQ03LT,127
Internal Part NumberEIS-PHU101NQ03LT,127
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package75
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs5.5 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs23nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2180pF @ 25V
Power - Max166W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-251-3 Long Leads, IPak, TO-251AB
Supplier Device PackageI-Pak
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHU101NQ03LT,127
PHU101NQ03LT,127 Details Description
Related parts for PHU101NQ03LT,127
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES MO 2W 7.5 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 150K OHM 4SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
BAROMETER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf