Pericom Semiconductor Corp. PI6LC48P21LIE
PI6LC48P21LIE picture photo
Mfg. Part Number
PI6LC48P21LIE
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC CLOCK GENERATOR LVPECL 8TSSOP
Datasheet Download
PI6LC48P21LIE.pdf
Availability of PI6LC48P21LIE
QUANTITY
PI6LC48P21LIE Order Process
Ship out your order
Specifications of PI6LC48P21LIE
Internal Part NumberEIS-PI6LC48P21LIE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
SeriesHiFlex™
PackagingTube
PLLYes
Main PurposeEthernet
InputCrystal
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max140MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PI6LC48P21LIE
Related LinksPI6LC4, PI6LC48P21LIE Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
PI6LC48P21LIE Details Description
Related parts for PI6LC48P21LIE
CONN TERM BLK HEX RAIL MNT PA BG datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 3W DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
9CKT 2MM L/P WAFER ASSY datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 21POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf