Microchip Technology PIC10LF320T-I/OT
PIC10LF320T-I/OT picture photo
Mfg. Part Number
PIC10LF320T-I/OT
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microcontrollers
Brief Description
IC MCU 8BIT 448B FLASH SOT23-6
Datasheet Download
PIC10LF320T-I/OT.pdf
Availability of PIC10LF320T-I/OT
QUANTITY
PIC10LF320T-I/OT Order Process
Ship out your order
Specifications of PIC10LF320T-I/OT
Internal Part NumberEIS-PIC10LF320T-I/OT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules8-bit PIC® Microcontroller Portfolio
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
PCN Assembly/OriginQualification SOT-23-6L COL Package 04/Sep/2013
Qualification Report 17/Dec/2013
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesPIC® 10F
PackagingTape & Reel (TR)
Core ProcessorPIC
Core Size8-Bit
Speed16MHz
Connectivity-
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O3
Program Memory Size448B (256 x 14)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size-
RAM Size64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)1.8 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 3x8b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PIC10LF320T-I/OT
Related LinksPIC10LF3, PIC10LF320T-I/OT Datasheet, Microchip Technology Distributor
PIC10LF320T-I/OT Details Description
Related parts for PIC10LF320T-I/OT
IC BUFF/DVR DUAL NON-INV 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4A 9DSBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
PREWIRED ENCLOSED SWES BZLNTOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15W 12V 1.3A datasheet.pdf
ADPT R/A TO CONDUIT APD 19WAY datasheet.pdf
CAP CER 330PF 4V X7R 01005 datasheet.pdf
OSC MEMS 412.500MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf