Delta Electronics PJ-24V100WCRA
PJ-24V100WCRA picture photo
Mfg. Part Number
PJ-24V100WCRA
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Datasheet Download
PJ-24V100WCRA.pdf
Availability of PJ-24V100WCRA
QUANTITY
PJ-24V100WCRA Order Process
Ship out your order
Specifications of PJ-24V100WCRA
Internal Part NumberEIS-PJ-24V100WCRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPJ-xxV100Wx CB Test Cert
PJ-24V100Wx EC Declaration of Conformity
PJ-12/24V100WC TUV Cert
Standard Power Supplies UL Cert
3D ModelPJ-24V100WyyA.stp
2D DrawingPJ-24V100WyyA.dxf
Standard Package60
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesPJ
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)4.3A
Power (Watts)100W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Efficiency89%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension7.28" L x 2.83" W x 1.65" H (185.0mm x 72.0mm x 45.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCB, CE, cURus, TUV
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PJ-24V100WCRA
Related LinksPJ-24V, PJ-24V100WCRA Datasheet, Delta Electronics Distributor
PJ-24V100WCRA Details Description
Related parts for PJ-24V100WCRA
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 15POS TIN datasheet.pdf
4PIN MINI-MIZER STR SGL 14AWG datasheet.pdf
RES 51K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
ATTENUATOR 1206 SMD 4 DB datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE GAUGE datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.25A 133 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 351V 20KA SQUARE 28MM datasheet.pdf