Delta Electronics PJB-24V100WLRA
PJB-24V100WLRA picture photo
Mfg. Part Number
PJB-24V100WLRA
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Datasheet Download
PJB-24V100WLRA.pdf
Availability of PJB-24V100WLRA
QUANTITY
PJB-24V100WLRA Order Process
Ship out your order
Specifications of PJB-24V100WLRA
Internal Part NumberEIS-PJB-24V100WLRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPJB-24V100W CB Test Certificate
PJB-24V100W EC Declaration of Conformity
PJB-24V100W TUV Cert
PJB-24V100W UL Cert
3D ModelPJB-24V100WyyA.stp
2D DrawingPJB-24V100WyyA.dxf
Standard Package30
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesPJB
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)4.3A
Power (Watts)100W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Efficiency89%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension7.28" L x 2.83" W x 1.77" H (185.0mm x 72.0mm x 45.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCB, CE, cURus, TUV
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PJB-24V100WLRA
Related LinksPJB-24V, PJB-24V100WLRA Datasheet, Delta Electronics Distributor
PJB-24V100WLRA Details Description
Related parts for PJB-24V100WLRA
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 60POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 220MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC AMP MMIC LN TSLP7-1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf