Mallory Sonalert Products PK-26N04P-06AQ
PK-26N04P-06AQ picture photo
Mfg. Part Number
PK-26N04P-06AQ
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZ PIEZO 6V REC 40.3X26MM CHASS
Datasheet Download
PK-26N04P-06AQ.pdf
Availability of PK-26N04P-06AQ
QUANTITY
PK-26N04P-06AQ Order Process
Ship out your order
Specifications of PK-26N04P-06AQ
Internal Part NumberEIS-PK-26N04P-06AQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File400 Hz Continuous
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesPK
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated6VDC
Voltage Range4 ~ 8V
Frequency450Hz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level95dB @ 6V, 10cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypeChassis Mount
TerminationQuick Connect Tab - 0.102" (2.60mm)
Size / Dimension40.3mm L x 26.0mm W x 19.5mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PK-26N04P-06AQ
Related LinksPK-26N0, PK-26N04P-06AQ Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
PK-26N04P-06AQ Details Description
Related parts for PK-26N04P-06AQ
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK PSTH 1/4 BK 200' SPL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.168A 110 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf