LEMO PKG.1B.200.CZZ
PKG.1B.200.CZZ picture photo
Mfg. Part Number
PKG.1B.200.CZZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT
Datasheet Download
PKG.1B.200.CZZ.pdf
Availability of PKG.1B.200.CZZ
QUANTITY
PKG.1B.200.CZZ Order Process
Ship out your order
Specifications of PKG.1B.200.CZZ
Internal Part NumberEIS-PKG.1B.200.CZZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series1B
PackagingBulk
Connector TypeInsert Shell, Receptacle
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Contact Type-
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line); Panel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Fastening TypePush-Pull
OrientationG
Shell Material, FinishBrass, Chrome Plated
Ingress ProtectionIP50 - Dust Protected
FeaturesShielded
NoteInsert Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PKG.1B.200.CZZ
Related LinksPKG.1B., PKG.1B.200.CZZ Datasheet, LEMO Distributor
PKG.1B.200.CZZ Details Description
Related parts for PKG.1B.200.CZZ
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 24VOUT datasheet.pdf
BUSBAR SHIELD CONNECTION CLAMP datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 50MA 600V 4DIP datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 26 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1 1/2-6" BLACK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
680UF 25V 10X16 datasheet.pdf