Murata Electronics North America PKM17EWH-2001
PKM17EWH-2001 picture photo
Mfg. Part Number
PKM17EWH-2001
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PKM17EWH-2001.pdf
Availability of PKM17EWH-2001
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PKM17EWH-2001 Order Process
Ship out your order
Specifications of PKM17EWH-2001
Internal Part NumberEIS-PKM17EWH-2001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PKM17EWH-2001 today.
SeriesPKM17EW
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeTHRU HOLE 17mm 2KHz
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PKM17EWH-2001
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPKM17E, PKM17EWH-2001 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PKM17EWH-2001 Details Description
Related parts for PKM17EWH-2001
RELAY GEN PURPOSE DPDT 16A 115V datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 42POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG R/A INLINE PLUG 3POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8 OHM 1% 10W datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 605NM 40MCD AMBR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf