Bel Fuse Inc. PL75C-204
PL75C-204 picture photo
Mfg. Part Number
PL75C-204
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF)
Brief Description
CONN TRB PLUG STR CRIMP
Datasheet Download
PL75C-204.pdf
Availability of PL75C-204
QUANTITY
PL75C-204 Order Process
Ship out your order
Specifications of PL75C-204
Internal Part NumberEIS-PL75C-204
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConfigured Solutions Video Patching
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF)
Series70
PackagingBulk
Connector StyleTRB
Connector TypePlug, Male Pin
Contact TerminationCrimp
Shield TerminationCrimp
Impedance-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Cable GroupRaychem 10602
Fastening TypeBayonet Lock
Frequency - Max500MHz
FeaturesHeat Shrink Tubing, Strain Relief, Three Lug
Housing ColorSilver
Ingress Protection-
Body MaterialBrass
Body FinishNickel
Center Contact Material-
Center Contact PlatingGold
Dielectric Material-
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PL75C-204
Related LinksPL75, PL75C-204 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
PL75C-204 Details Description
Related parts for PL75C-204
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-DIP datasheet.pdf
FUSE 315A 690V 1FKE/90 AR UC datasheet.pdf
C/A MTRJ-LC DUP OFNR XG datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP PLG HSG datasheet.pdf
RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 191 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
ANVIL-BARREL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf