Murata Electronics North America PLA10AN1821R5D2B
PLA10AN1821R5D2B picture photo
Mfg. Part Number
PLA10AN1821R5D2B
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 1.8MH 1.5A T/H
Datasheet Download
PLA10AN1821R5D2B.pdf
Availability of PLA10AN1821R5D2B
QUANTITY
PLA10AN1821R5D2B Order Process
Ship out your order
Specifications of PLA10AN1821R5D2B
Internal Part NumberEIS-PLA10AN1821R5D2B
Number of Lines2
Inductance1.8mH
Current1.5A
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLA10AN1821R5D2B
Related LinksPLA10AN1, PLA10AN1821R5D2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLA10AN1821R5D2B Details Description
Related parts for PLA10AN1821R5D2B
FLEX CABLE - AFF15G/AF15/AFE15T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8SOIC datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET 10POS HOUSING 2MM datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.2A 165 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
P-CLAMP datasheet.pdf
HDM DUAL SMPO055F110F LM datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 5W 3921 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf