Murata Electronics North America PLA10AS1821R5D2B
PLA10AS1821R5D2B picture photo
Mfg. Part Number
PLA10AS1821R5D2B
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 1.8MH 1.5A T/H
Datasheet Download
PLA10AS1821R5D2B.pdf
Availability of PLA10AS1821R5D2B
QUANTITY
PLA10AS1821R5D2B Order Process
Ship out your order
Specifications of PLA10AS1821R5D2B
Internal Part NumberEIS-PLA10AS1821R5D2B
Number of Lines2
Inductance1.8mH
Current1.5A
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLA10AS1821R5D2B
Related LinksPLA10AS1, PLA10AS1821R5D2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLA10AS1821R5D2B Details Description
Related parts for PLA10AS1821R5D2B
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/.125 CLIP 30U datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL ST datasheet.pdf
CONN EDGE .100 44POS HL LOW P datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER ORANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf