Murata Electronics North America PLA10AS2221R5R2B
PLA10AS2221R5R2B picture photo
Mfg. Part Number
PLA10AS2221R5R2B
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 2.2MH 1.5A T/H
Datasheet Download
PLA10AS2221R5R2B.pdf
Availability of PLA10AS2221R5R2B
QUANTITY
PLA10AS2221R5R2B Order Process
Ship out your order
Specifications of PLA10AS2221R5R2B
Internal Part NumberEIS-PLA10AS2221R5R2B
Number of Lines2
Inductance2.2mH
Current1.5A
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLA10AS2221R5R2B
Related LinksPLA10AS2, PLA10AS2221R5R2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLA10AS2221R5R2B Details Description
Related parts for PLA10AS2221R5R2B
FIXED IND 8.2NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6 datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 2W SMBJ datasheet.pdf