Panduit PLB2S-M30
PLB2S-M30 picture photo
Mfg. Part Number
PLB2S-M30
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
TIE CBL DL STD HS BLK 7.6"
Datasheet Download
PLB2S-M30.pdf
Availability of PLB2S-M30
QUANTITY
PLB2S-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLB2S-M30
Internal Part NumberEIS-PLB2S-M30
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesPAN-TY® BOW-TY™ PLB
Packaging1000 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeDouble Head, Locking
Bundle Diameter1.80" (45.72mm)
Length0.633' (193.00mm, 7.60")
Width0.190" (4.83mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength50 lbs (22.7 kg)
FeaturesHeat Stabilized
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLB2S-M30
Related LinksPLB2, PLB2S-M30 Datasheet, Panduit Distributor
PLB2S-M30 Details Description
Related parts for PLB2S-M30
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
QUICKIE LATCH HDR datasheet.pdf
IND UPGD RT OLDTONEW SG 300TG datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Header 72 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 23A 8MLP datasheet.pdf