Thomas Research Products PLED200W-114-C1750-D
PLED200W-114-C1750-D picture photo
Mfg. Part Number
PLED200W-114-C1750-D
Brief Description
LED DRIVER 200W 1750MA DIMMABLE
Datasheet Download
PLED200W-114-C1750-D.pdf
Availability of PLED200W-114-C1750-D
QUANTITY
PLED200W-114-C1750-D Order Process
Ship out your order
Specifications of PLED200W-114-C1750-D
Internal Part NumberEIS-PLED200W-114-C1750-D
SeriesPLED200W
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100VAC
Voltage - Input (Max)277VAC
Voltage - Output38 ~ 114 V
Current - Output (Max)1.75A
Power (Watts)200W
Voltage - Isolation-
DimmingAnalog
Operating Temperature-
Efficiency91%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension9.34" L x 2.33" W x 1.47" H (237.3mm x 59.2mm x 37.3mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLED200W-114-C1750-D
Related LinksPLED200W-1, PLED200W-114-C1750-D Datasheet, Thomas Research Products Distributor
PLED200W-114-C1750-D Details Description
Related parts for PLED200W-114-C1750-D
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SNT-4A datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 200CM WHITE datasheet.pdf
CAP MODULE 130F 62V datasheet.pdf