Thomas Research Products PLED96W-213-C0450-D-HV
PLED96W-213-C0450-D-HV picture photo
Mfg. Part Number
PLED96W-213-C0450-D-HV
Brief Description
LED DRIVER 96W 450MA DIMMABLE
Datasheet Download
PLED96W-213-C0450-D-HV.pdf
Availability of PLED96W-213-C0450-D-HV
QUANTITY
PLED96W-213-C0450-D-HV Order Process
Ship out your order
Specifications of PLED96W-213-C0450-D-HV
Internal Part NumberEIS-PLED96W-213-C0450-D-HV
SeriesPLED96W
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)277VAC
Voltage - Input (Max)480VAC
Voltage - Output71 ~ 213 V
Current - Output (Max)450mA
Power (Watts)96W
Voltage - Isolation-
DimmingAnalog
Operating Temperature-
Efficiency88%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension9.34" L x 2.33" W x 1.47" H (237.3mm x 59.2mm x 37.3mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLED96W-213-C0450-D-HV
Related LinksPLED96W-213, PLED96W-213-C0450-D-HV Datasheet, Thomas Research Products Distributor
PLED96W-213-C0450-D-HV Details Description
Related parts for PLED96W-213-C0450-D-HV
CONN HEADER 20POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FUSE GLASS 7.5A 32VAC/DC 5PK CRD datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT PCB datasheet.pdf
CONN RCPT PNL MNT 6POS W/SKTS datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 15A datasheet.pdf