ITT Cannon, LLC CA3106F10SL-4SK10
CA3106F10SL-4SK10 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106F10SL-4SK10
Brief Description
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106F10SL-4SK10.pdf
Availability of CA3106F10SL-4SK10
QUANTITY
CA3106F10SL-4SK10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106F10SL-4SK10
Internal Part NumberEIS-CA3106F10SL-4SK10
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert10SL-4
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness20µin (0.51µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106F10SL-4SK10
Related LinksCA3106F1, CA3106F10SL-4SK10 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106F10SL-4SK10 Details Description
Related parts for CA3106F10SL-4SK10
CONN HEADER 14POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A SMC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SPADE AVIKRIMP (B-527-08) datasheet.pdf
DISPLAY 570NM GRN 1DIG 1.0 TH datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf