Panduit PLST50SC-D30
PLST50SC-D30 picture photo
Mfg. Part Number
PLST50SC-D30
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
TIE STUD MOUNT STD HS BLK 8.1"
Datasheet Download
PLST50SC-D30.pdf
Availability of PLST50SC-D30
QUANTITY
PLST50SC-D30 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLST50SC-D30
Internal Part NumberEIS-PLST50SC-D30
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesPAN-TY®
Packaging500 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter1.97" (50.00mm)
Length0.679' (207.00mm, 8.10")
Width0.190" (4.83mm)