Vishay Thin Film PLT0603Z1402LBTS
PLT0603Z1402LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z1402LBTS
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.01% 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z1402LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z1402LBTS
QUANTITY
PLT0603Z1402LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z1402LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z1402LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z1402LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z1402LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z1402LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z1402LBTS
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT STEREO 20-SSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR20S/AE20G/HSR20S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DC95 TYPE 50KOHM datasheet.pdf
SWTCH MINI SPST-NO 15A PIN PLNGR datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 7POS VERT GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf