Vishay Thin Film PLT0603Z1431LBTS
PLT0603Z1431LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z1431LBTS
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z1431LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z1431LBTS
QUANTITY
PLT0603Z1431LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z1431LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z1431LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z1431LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z1431LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z1431LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z1431LBTS
LOCK EJECTOR HOOKS FOR HDR SHORT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 130VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 20POS .156 30AU datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 8.8VC 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf