Vishay Thin Film PLT0603Z2402LBTS
PLT0603Z2402LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z2402LBTS
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.01% 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z2402LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z2402LBTS
QUANTITY
PLT0603Z2402LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z2402LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z2402LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z2402LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z2402LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z2402LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z2402LBTS
B-PLUG, 8-32 X 1/2 datasheet.pdf
FINGER GUARD 92MM BLACK datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 1200V 300A U SER datasheet.pdf
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
2144 SILVER 100 FT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV NP0 1210 datasheet.pdf