Vishay Thin Film PLT0603Z3322LBTS
PLT0603Z3322LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z3322LBTS
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z3322LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z3322LBTS
QUANTITY
PLT0603Z3322LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z3322LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z3322LBTS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPLT Low TCR 20/Nov/2014
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPLT
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z3322LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z3322LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z3322LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z3322LBTS
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG QUAD 96LFBGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT FLASH LQFP-176 datasheet.pdf
THERM NTC 82OHM 5% 0805 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 200MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
IC POE CONTROLLER MIDSPAN 40QFN datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 40POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
6,8UF 350V 10X30MM 85C 15000H datasheet.pdf