Vishay Thin Film PLT0603Z3482LBTS
PLT0603Z3482LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z3482LBTS
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z3482LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z3482LBTS
QUANTITY
PLT0603Z3482LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z3482LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z3482LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z3482LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z3482LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z3482LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z3482LBTS
TERMINATOR SCSI-2 SINGLE-ENDED datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 2A 24VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf