Vishay/Vitramon VJ1206A510KBGAT4X
VJ1206A510KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A510KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 51PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A510KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1206A510KBGAT4X
QUANTITY
VJ1206A510KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A510KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A510KBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A510KBGAT4X
Related LinksVJ1206A5, VJ1206A510KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A510KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A510KBGAT4X
SWITCH BODY DPDT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
POWER MOD IGBT 3LVL INVERT SP6 datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/05/180F 3.2SN BK datasheet.pdf
VARISTOR 354V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS INLINE PIN datasheet.pdf
1500UF 100V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf